Odlišnost cest, po kterých obě organizátorky došly na stupně vítězů treibballových závodů svědčí o tom, že treibball může úspěšně dělat opravdu každý.

Lucie Zavoralová
Cvičí se psy od mládí - od roku 1982. Věnovala se všestrannému a záchranářskému výcviku (s předchozími psy má složeny zkoušky 1. - 3. stupně, účastnila se výběrových závodů ZBK, atd). Od roku 2006 je pořadatelkou pobytově výcvikových akcí pro psovody. Se současnými entlebušskými salašnickými psy má složeny zkoušky OB, IPO, ZVV, ZVOP, FPr a úspěšně soutěží ve treibballové třídě 2. Je jednou ze zakladatelek Treibball klubu ČR a propagátorkou tohoto sportu.

Bohdana Stoklasová
Cvičit se psy začala až v posledních letech - od r. 2013. Kromě základního výcviku se se svými entlebušskými salašnickými od podzimu roku 2014 společně s manželem věnuje i treibballu. Svoji krátkou, ale úspěšnou treibballovou dráhu (nyní soutěží v treibballové třídě 2) má podrobně zdokumentovánu formou videí na webových stránkách své chovatelské stanice entlebušských salašnických psů. Je členkou Treibball klubu ČR.
© Stoklasovi, 2012