Entlebuch, salašnický pes, štěňata, chovatelská stanice, z Lesní zahrady, Barnie, Aisha, Stoklasa, Stoklasová, Stoklasovi

Mistrovství ČR v treibballu, Pesopark, 30.9.2023

Mistrovství ČR v treibballu se konalo 30. září a po pěti letech se vrátilo do Pesoparku v Uhříněvsi. Byli jsme hlavními pořadateli a spolu s námi mistrovství pořádali Jirka Čedík, psí škola Ťapka a samozřejmě Pesopark, kde mistrovství probíhalo. Já jsem dělala rozhodčí ve třídách, kde nezávodil Milan s našimi fenkami, dalšími rozhodčími byli Jirka Čedík a Pavla Hejčová Langová.
Potěšil nás obrovský zájem o naše závody. Limit 50 týmů se naplnil během několika hodin po otevření registrace a závodů se nakonec zúčastnilo 51 týmů ze 3 zemí (Česká republika, Maďarsko a Německo). Zájem byl nepochybně tak velký i díky tomu, že všechny naše podklady byly díky jazykovým schopnostem Jirky Čedíka a pomoci Helmuta Semmeta plně trilingvální (čeština, angličtina a němčina) a zajistili jsme i trilingvální komunikaci na místě během závodů.
Na závody jsme se začali připravovat dlouho před jejich konáním. Díky krásnému logu se moc povedly i trofeje, diplomy, jmenovky pro účastníky a trika.

Velmi pestrá byla skladba přihlášených plemen. V kategorii Large se představila tato plemena: anglický kokršpaněl, australská kelpie, australský ovčák, bauceron, border kolie, dlouhosrstá kolie, entlebuchský salašnický pes, erdelteriér, chodský pes, knírač střední, labrador, malinois, německý ovčák, portugalský vodní pes, pyrenejský ovčák, sheltie a několik kříženců. V kategorii S bylo možné vidět tato plemena: italský chrtík, jack russel teriér, jezevčík, knírač malý, trpasličí pudl, německý špic střední, sheltie a shiba.
I když závodních týmů bylo hodně, průběh závodů byl hladký a klidný bez časových skluzů nejen díky šikovným rozhodčím a skvělému týmu pomocníků, ale i díky kázni všech účastníků.Výsledky shrnuje přehledně tabulka. U zahraničních účastníků bylo hodnoceno a oceněno pořadí, ale tituly Mistr ČR a 1. a 2. vicemistr ČR mohli získat pouze domácí účastníci. Aishe se podařil stejně jako její matce Barnie v roce 2020 hattrick a získala třetí mistrovský titul v řadě. Titul prvního vicemistra získali Jirka Čedík s Pretty a titul druhého vicemistra získal Milan s Barnie, takže všechny tři mistrovské tituly putovaly k naší obrovské radosti letos do Pesoparku. V absolutním pořadí zvítězili Anja Jakob s Milinem z Německa.
Další týmy z Pesoparku předvedly také hezké výkony a nikdo nebyl diskvalifikován. Jen někde chyběla kapička štěstí. V kategorii TRB Z S se umístily na 3. místě Veronika s Nuby, v kategorii TRB Z S Mladý psovod zvítězili Ondra a Hádík, v kategorii TRB Z L se umístily na 2. místě Lenka s Orinkou, v kategorii TRB 1 S obsadily 2. místo Karolína s Cappi a 3. místo Eva s Eliškou. V kategorii TRB 1 L zvítězily Diana s Freyou a na 2. místě se umístili Dominika s Jethrem. V kategorii TRB L Senior obsadily 2. místo Silvie s Eimy. Zástupci Pesoparku obsadili medailové pozice ve všech kategoriích a získali tituly Mistr ČR, 1. vicemistr ČR a 2. vicemistr ČR, takže byli velmi úspěšní a udělali nám velikou radost.


Poděkování za hladký průběh závodů všem, kteří se o něj již v předstihu a pak celý den na místě starali. V první řadě děkujeme spoluorganizátorům Jiřímu Čedíkovi a Pavle Hejčové Langové a její psí škole Ťapka. Závody proběhly pod záštitou Treibball klubu a s podporou sponzorů, díky níž si mohli vítězové odvézt krásné trofeje i ceny. Hlavními sponzory byli TRADING M&C a FIRSTANIMAL.CZ. Hezké ceny dodali i další sponzoři AKINU, Pučálka a Wine of Italy. Krásné trofeje se slevou nám dodala firma Bauer a celou akci nám profesionálně a zdarma ozvučil Pavel Hejč z PROFFESSIONAL SOUND. Všem velmi děkujeme. Děkujeme rozhodčím Pavle Hejčové Langové a Jirkovi Čedíkovi, že mi s posuzováním závodů pomohli. Děkujeme Jarce Chlumské za možnost uspořádat závody v krásném prostředí Pesoparku a Petře Jirošové a jejímu týmu za bleskové a bezchybné zpracování výsledků a zajištění hladkého chodu celé akce v zázemí. Za krásné fotky děkujeme Veronice Brunhoferové. V neposlední řadě si zaslouží poděkování i svatý Petr, který nám poslal pro treibballové závody po počátečním strašení v předpovědi nakonec hezké počasí.

Foto:   Veronika Brunhoferová, Milan a Bohdana Stoklasovi
Video: Milan a Bohdana Stoklasovi
© Stoklasovi, 2012