Entlebuch, salašnický pes, štěňata, chovatelská stanice, z Lesní zahrady, Barnie, Aisha, Stoklasa, Stoklasová, Stoklasovi

Mistrovství ČR v treibballu, Pesopark, 30.9.2018

Mistrovství ČR v treibballu 2018 (MR ČR) se konalo 30. září v Pesoparku v Uhříněvsi. Byli jsme hlavními organizátory a já jsem dělala rozhodčí, proto závodil s oběma fenkami Milan.

Ze 43 přihlášených účastníků se na startu sešlo 38 týmů. Kromě českých týmů se závodů zúčastnily i 4 německé týmy. Na startu se v nejvyšší třídě TRB 3 sešli Mistr ČR i oba vicemistři ČR z roku 2017, úřadující Mistr Německa a týmy, které obsadily první tři místa ve Světové treibballové lize 2017-2018.

Velmi pestrá byla skladba plemen na startu. V kategorii Large se představila tato plemena: anglický kokršpaněl, border kolie, entlebuchský salašnický pes, chodský pes, knírač střední, krátkosrstá kolie, německý boxer, německý ovčák, rottweiler a několik kříženců. V kategorii S bylo možné vidět tato plemena: biewer, bígl, jack russel teriér, knírač malý, papillon a německý špic střední.

Na MR ČR měla premiéru nová česká pravidla, podle nichž jsou nyní i naše závody (stejně jako většina závodů zahraničních) dvoukolové. Po dvou kolech hlavního závodu (nazvaných podle jejich charakteru FAST a SMART) jsme nabídli účastníkům závodů ještě zábavnou treibballovou hru „Překážky a kuželky“.

Výsledky shrnuje přehledně tabulka. U zahraničních účastníků bylo hodnoceno a oceněno pořadí, ale tituly Mistr ČR a 1. a 2. vicemistr ČR mohli získat pouze domácí účastníci. Ve všech třídách bylo možné vidět výborné a vyrovnané výkony. Závody byly napínavé, protože zde nebyli jasní favorité, vyhrát mohl každý. Barnie a Aisha vybojovaly v nejvyšší třídě TRB 3 tituly Mistra ČR i 1. vicemistra ČR, čímž nám udělaly obrovskou radost. V absolutním pořadí je porazil pouze úřadující Mistr Německa.

Poděkování za hladký průběh závodů všem, kteří se o něj již v předstihu a pak celý den na místě starali. Závody proběhly pod záštitou a s finanční podporou Treibball klubu, díky níž si mohli vítězové odvézt krásné trofeje, které velmi ocenili. Hezké ceny na Mistrovství republiky ČR v treibballu dodali sponzoři AKINU, FALCO, Obojky.cz, Manahu a MAPES, kterým také velmi děkujeme. Děkujeme Jaroslavě Chlumské za možnost uspořádat závody v krásném prostředí Pesoparku. V neposlední řadě si zaslouží poděkování i svatý Petr, který nám poslal pro treibballové závody ideální počasí.

Foto: Klára Cimburová, Lucie Vybíralová, Bohdana Stoklasová, Marcela Kučerová Skalová
© Stoklasovi, 2012