Entlebuch, salašnický pes, štěňata, chovatelská stanice, z Lesní zahrady, Barnie, Aisha, Stoklasa, Stoklasová, Stoklasovi

Treibballové závody v Pesoparku VIII, 13.5.2023

13. května jsme v Pesoparku pořádali pod záštitou Treibball klubu a s pomocí Jirky Čedíka a psí školy Ťapka v pořadí již osmé treibballové závody. Závody v Pesoparku mají vždy bohatou účast, ale tentokrát zájem předčil naše očekávání a byly to prozatím největší závody. Limit 50 týmů jsme naplnili již dva týdny před termínem a z 50 přihlášených účastníků jich nakonec přijelo 48. 14 účastníků přijelo ze zahraničí (Maďarsko, Německo, Rakousko). K velkému zájmu zahraničních účastníků nepochybně přispěla i skutečnost, že všechny naše podklady byly trilingvální (čeština, angličtina, němčina) a díky skvělému jazykovému vybavení Jirky Čedíka a Vivi Davidové byla trilingvální i všechna hlášení na místě včetně nástupů. Díky štědrým sponzorům jsme si mohli dovolit objednat hezké trofeje, jednotné jmenovky s čísly pro všechny závodící týmy a k dispozici byla i trika s logem závodů. Vítězové dostali od sponzorů hodnotné ceny a díky uvítacím taškám s drobným dárkem neodjeli s prázdnou ani ti, kdo nedosáhli na stupně vítězů.

Naše průřezové video i výběr krásných momentek ze závodů od Veroniky Brunhoferové a Anny Bradáčové zachycují průběh závodu i bohatost zastoupených plemen. V kategorii Small závodili: jezevčíci, sheltie, stafordshirský bulteriér a malý knírač. V kategorii Large byla skladba plemen ještě pestřejší: border kolie, belgičtí ovčáci malinois, australská kelpie, australský ovčák, anglický kokršpaněl, dlouhosrsté kolie, sheltie, pyrenejský ovčák, entlebuchští salašničtí psi, mudi, portugalský vodní pes, pudl, bauceroni, labradoři, knírač střední, chodský pes, texaský honácký pes, německý ovčák a několik kříženců.Barnie startovala v kategorii TRB 2 Large Senior a v této kategorii vyhrála. V kole FAST startovala ve chvíli, kdy zrovna foukal silnější vítr a stahoval jí míče k jedné straně, ale poprala se s ním statečně. V kole SMART měla Barnie evidentně jinou představu na provedení osmičky než Milan, ale nakonec se nějak domluvili a splnili všechny úkoly. Aisha nastoupila po delší závodní pauze po prosincové operaci přetrženého zkříženého kolenního vazu. Po úspěšné operaci i rekonvalescenci už má dlouhou dobu povolenu plnou zátěž, ale zatím jsme ji nechali startovat jen na kratší trati ve třídě TRB 1 Large mimo soutěž. Potěšilo nás, že nic nezapomněla a obě kola zaběhla čistě a svižně. Největší výhrou ale bylo to, že jedinou viditelnou památkou na prodělanou operaci je stále ještě kratší srst na operované noze.

Kromě Barnie a Aishy nám na závodech udělalo velkou radost i umístění týmů, které s námi trénují v Pesoparku a v Berouně. V silné mezinárodní konkurenci získaly naše týmy jedno první, čtyři druhá a dvě třetí místa a moc hezké výkony podaly i další naše týmy, všichni splnili předepsané úkoly a nikdo nebyl diskvalifikován. Atmosféru vyhlášení výsledků i všechny vítěze zachycuje fotodokumentace z vyhlášení výsledků i podrobná tabulka výsledků.

Závody se po všech stránkách vydařily. Děkujeme rekordnímu počtu účastníků za to, že za námi přijeli do Prahy mnohdy z velké dálky, že se na závody pečlivě připravili a svým chováním přispěli k pohodovému průběhu a příjemné atmosféře závodů. Velký dík patří všem sponzorům, našim spoluorganizátorům Jirkovi Čedíkovi a manželům Hejčovým. Jirka Čedík a Pavla Hejčová Langová dělali také rozhodčí. Manželům Duškovým děkujeme za pomoc při přípravě hřiště před závodem. S ohledem na hrozící vítr jsme se rozhodli hřiště přeci jen zabezpečit zástěnami a kvůli suchu bylo nutné navrtat všechny díry pro jejich zapíchnutí do země. K hladkému průběhu velkých závodů bez prostojů a čekání významně přispěl tým všech pomocníků pod vedením Melanie Kukelkové. Za možnost uspořádat závody v krásném prostředí Pesoparku děkujeme Jarce Chlumské. A za krásné fotky Veronice Brunhoferové a Anně Bradáčové.

Foto:     Veronika Brunhoferová, Anna Bradáčová, Milan a Bohdana Stoklasovi
Video:   Milan a Bohdana Stoklasovi

© Stoklasovi, 2012