Entlebuch, salašnický pes, štěňata, chovatelská stanice, z Lesní zahrady, Barnie, Aisha, Stoklasa, Stoklasová, Stoklasovi

Treibballové závody ve Windachu, 8.6.2023

Společně s Jirkou a Pretty jsme si prvně vyzkoušeli v německém Windachu závody podle nových německých pravidel VDH.

Všechny holky nastoupily v silně obsazené třídě TRB 2 (14 týmů). Barnie a Aisha se svou výškou 41 a 42 cm ve velikostní kategorii MEDIUM, Pretty v kategorii LARGE. Všechny velikostní kategorie se vyhodnocují najednou, menší psi mají kratší trať, rozhodující je čistota provedení, za chyby se strhávají body a čas se používá pro hodnocení pořadí jen tehdy, pokud mají dva týmy stejné bodové ohodnocení. Aisha i Barnie zaběhly obě kola bezchybně a získaly plný počet bodů, takže zvítězila rychlejší Aisha a Barnie byla druhá. Pretty udělala pár chybiček a na medailovou pozici nedosáhla, ale i ona získala stejně jako Aisha a Barnie hodnocení Výborně, takže všechny holky spnily kvalifikační požadavky pro start ve třídě 2 nebo 3 na příštích německých závodech.

Místo konání bylo velmi příjemné, vzhledem k horkému počasí byl důležitý dostatek stínu v okolí hřiště. Večer před závody nás pozvali organizátoři na společné posezení. Bylo příjemné se vzájemně poznat i probrat současný stav a perspektivy treibballu v obou zemích i v Evropě.

Děkujeme organizátorům i rozhodčí za příjemně strávený den na závodech.


Foto a video: Milan a Bohdana Stoklasovi
© Stoklasovi, 2012