Entlebuch, salašnický pes, štěňata, chovatelská stanice, z Lesní zahrady, Barnie, Aisha, Stoklasa, Stoklasová, Stoklasovi

Výcvik

Na "cvičák" chodíme s Barnie od půl roku. Kromě toho, že se zde naučí základní psí dovednosti a dobré mravy, setkává se pravidelně s ostatními psy nejrůznějších plemen. Barnie cvičí s chutí a je velmi šikovná.


Zkouška ZOP

Po půlročním výcviku Barnie složila zkoušku základní ovladatelnosti psa (ZOP) s hodnocením výborně. Získala 98 ze 100 možných bodů.


Barnie chodila v uplynulých letech na cvičák pouze kvůli udržení základní poslušnosti a kontaktu se psy. Nyní s ní chodí i dcera Aisha a občas syn Alex. Začali jsme cvičit pravidelněji a možná se pustíme i do dalších zkoušek.


Zkouška BH
V posledních letech jsme se věnovali více treibballu než poslušnosti, tak nám příprava na další zkoušku trvala poněkud déle. Na konci října 2016 složila Barnie (současně se svojí dcerou Aishou) v Kynologickém klubu Lety úspěšně zkoušku BH.
Fotografie: Alena Vanžurová, KK Lety.Zkouška ZZO1, KK Lety, 27.10.2018

Od zkoušky BH uplynulo hodně vody v Berounce, protože naší hlavní prioritou byl treibball a také jsme trochu váhali, jak dál. Původně jsme chtěli pokračovat zkouškami UPr, ale metrová překážka se nám zdála pro naše těžké entlebuší fenky na krátkých nožkách příliš vysoká. Nakonec jsme zvolili zkoušky z řady ZZO a na konci října Barnie složila zkoušku ZZO1 s výsledkem velmi dobře a ziskem 90 bodů. 10 bodů jsme ztratili několika drobnými chybičkami. Nejvíce bodů jsme paradoxně ztratili při aportu, který měla Barnie v tréninku vždy perfektní.
Foto: Karel Ráž, KK Lety.
Zkouška IBGH1, KK Lety, 18.5.2019

Linie zkoušek IBGH nezahrnuje žádné vysoké skoky, proto jsme se rozhodli právě pro ni. Barnie zkoušku složila, ale výsledek nebyl nikterak oslnivý.
Foto: KK Lety.


© Stoklasovi, 2012