Entlebuch, salašnický pes, štěňata, chovatelská stanice, z Lesní zahrady, Barnie, Aisha, Stoklasa, Stoklasová, Stoklasovi

Souhrn výsledků a získaných titulů:
Interchampion, Český šampion, Maďarský šampion, Český veterán šampion,
BOV-2x, BOB-7x, BOS-2x, CACIB-8x, Res.CACIB-2x, NV, CAC-11x, Res.CAC-3x


Speciální výstava KŠSP, Zárybničná Lhota - Knížecí rybník, 22.5.2022

Barnie jsme přihlásili do třídy čestné. Rozhodčí byla nadšena jejím vzhledem, kondicí i temperamentem. I ve svém pokročilém věku získala hodnocení výborná a krásný posudek. Více než takovýto posudek a pochvalu rozhodčího za vynikající péči o psa si nemůže chovatel přát.


XXXVII. Mezinárodní výstava psů PRAGUE EXPO DOG, Praha, 30. 11. 2019

Barnie soutěžila ve třídě veteránů, kde získala hodnocení V1 a titul BOV. Splnila tak podmínky pro udělení titulu Český veterán šampion. V odpoledních soutěžích reprezentovala ve veteránech své plemeno mezi ostatními plemeny, ale zde obvykle entlebuch, který není ani dost velký, ani dost malý, a nelze ho načesat, nemá mezi ostatními plemeny šanci, což se potvrdilo i tentokrát.


Speciální výstava KŠSP, Zárybničná Lhota - Knížecí rybník, 25.5.2019

Barnie soutěžila ve třídě veteránů, kterou vyhrála nejen ve fenách, ale i celkově a získala titul BOV. Rozhodčí velmi chválil její vzhledem k věku mimořádný vzhled i temperament. Radost nám udělal i Barney z našeho vrhu B, který zdědil po babičce Barnie nejen vzhled, ale i temperament, což předvedl na vyhlášení výsledků. V silně obsazené otevřené třídě zvítězil a získal titul CAC.


Speciální výstava KŠSP, Zárybničná Lhota - Knížecí rybník, 12.5.2018

Barnie soutěžila prvně ve třídě veteránů, ve fenách ji vyhrála a získala velmi pěkné hodnocení. Rozhodčí ocenil její stále velmi pěkný vzhled i kondici.


Speciální výstava KŠSP, Zárybničná Lhota - Knížecí rybník, 27.5.2017

Barnie soutěžila ve třídě čestné a získala hodnocení V2 a velmi pěkný posudek. Na výstavě si velmi dobře vedli i její potomci. Dcera Aisha z Lesní zahrady byla 4. ve třídě vítězů (V4), vnuk Barney z Lesní zahrady, který se jí velmi podobá, se umístil s hodnocením V3 na 3. místě ve třídě mladých a vnučka Bella z Lesní zahrady s hodnocením V1, CAJC, BOJ, BOS byla nejlepší ze všech fen.


Speciální klubová výstava švýcarských salašnických psů, Jedovnice, 17.9.2016

Barnie soutěžila ve třídě čestné a získala hodnocení Výborná 1. Paní rozhodčí se Barnie moc líbila a litovala, že jí v čestné třídě nemůže udělit žádné tituly.
Klubová výstava švýcarských salašnických psů, Jedovnice, 12.9.2015

Na letošní klubové výstavě byla u fen mimořádně vysoká účast ve všech třídách. Ve třídě vítězů, kde soutěžila Barnie, se představilo celkem 5 fen. Barnie získala krásné druhé místo a ocenění Res.CAC. Její dcera Aisha z Lesní zahrady získala druhé místo a ocenění Res.CAC mezi šesti účastnicemi v otevřené třídě.Česká národní výstava psů, Mladá Boleslav, 19.7.2015

Barnie soutěžila ve třídě vítězů. Umístila se na druhém místě a získala hodnocení Výborná a Res.CAC.


Mezinárodní výstava, DUO CACIB BRNO, Brno, 7.2.2015

Barnie získala hodnocení V1, CAC a Res.CACIB.


Udělení titulu Interchampion

            Dne 19.3.2014 udělila FCI Barnie titul Interchampion.


Mezinárodní výstava DANUBE Duo CACIB Bratislava, Slovensko, 26.-27.10.2013

Barnie získala oba dny V1, CAC, CACIB a BOS.Mezinárodní výstava DUO CACIB Komárom, Maďarsko, 19.-20.10.2013

Barnie získala oba dny V1, CAC, CACIB a BOB. Získala titul Maďarský šampion a splnila podmínky pro udělení titulu Interchampion.Speciální výstava KŠSP a svod mladých, Knížecí rybník - Zárybničná Lhota, 21.-22.9.2013

Na speciální klubové výstavě získala Barnie ve třídě vítězů 3. místo a hodnocení výborná. Na svod mladých se z jejího prvního vrhu dostavily Aila a Aisha (ostatní štěňátka plánují návštěvu svodu v Rožnově, kam to mají blíže) a obě dostaly velmi pěkné hodnocení.


Mezinárodní výstava, DUO CACIB BLED, Slovinsko, 15.-16.6.2013

Mezinárodní výstavu DUO CACIB Bled 2013 jsme zkombinovali s dovolenou na Bledu a v Julských Alpách. Byli jsme velmi zvědaví, jak budou rozhodčí hodnotit Barnie čytři měsíce po štěňatech. Potěšilo nás, že se oběma rozhodčím velmi líbila a oba dny získala CAC, CACIB a BOB.Mezinárodní výstava, DOUBLE CACIB Praha, 3.11.2012

Na výstavě DOUBLE CACIB skončila Barnie ve své kategorii na 2. místě s hodnocením výborná, a získala Res.CAC a Res.CACIB


Udělení titulu Český šampion

            Dne 16.10.2012 udělila ČMKU Barnie titul Český šampion.


Mezinárodní výstava, České Budějovice, 14.10.2012

Barnie získala v Českých Budějovicích ocenění V1, CAC, CACIB a BOB. Největší význam pro nás měl CAC z mezinárodní výstavy, který Barnie dosud chyběl do sbírky pro získání titulu českého šampiona. Zajímavé bylo setkání Barnie s mladší nevlastní sestrou Kempi (Di Campa Sweape). Obě fenky jsou si velmi podobné. Všimli si toho nejen páníčkové jejich společné maminky Elinky, kteří se na ně přijeli podívat, ale i pan rozhodčí.


Speciální výstava KŠSP, Knížecí rybník - Zárybničná Lhota, 22.9.2012

Barnie prvně soutěžila ve třídě vítězů. Konkurence byla tvrdá, všechny fenky hodnotil pan rozhodčí jako bezchybné, takže nakonec o pořadí rozhodovala i barva očí či nesení ocasu. Barnie skončila na třetím místě s velmi pěkným hodnocením.


Mezinárodní výstava Interdog Bohemia, Mladá Boleslav, 26.8.2012

Svůj úspěch z národní výstavy v Klatovech Barnie zopakovala i na mezinárodní výstavě Interdog Bohemia v Mladé Boleslavi. Opět zvítězila v otevřené třídě a získala další CAC, za vítězství mezi všemi fenami svůj první CACIB a za vítěze plemene další BOB.
Při pohledu na konkurenci 35 různých psů pro odpolední soutěž všech plemen ve druhé skupině FCI, kam Entlebuši patří, jsme vůbec nepředpokládali, že by v porovnání s ostatními nenápadná Barnie mohla portugalského rozhodčího zaujmout. Zaujala ho ale zejména hezkým pohybem, probojovala se do finále a nakonec skončila na neuvěřitelném třetím místě.


Národní výstava, Klatovy, 1.7.2012

Na národní výstavě v Klatovech získala Barnie kromě vítězství v otevřené třídě a CAC i vítězství mezi fenami (národní vítěz)a mezi všemi Entlebuchy (BOB).
Jako vítěz plemene se Barnie zúčastnila odpolední soutěže zástupců různých plemen, tam již ale Entlebuch v konkurenci mnohem impozantnějších plemen nemá příliš šancí.
Titul národního vítěze získal v Klatovech i Auksis Interpola, který by se nám líbil jako ženich pro Barnie. Kromě krásného exteriéru a dalších důležitých vlastostí (nepříbuznost, oči, kyčle) má i řadu zkoušek z výkonu. Barnie je na cvičáku také velmi šikovná, ale má zatím jen základní zkoušku, protože se jejímu výcviku zatím moc nevěnujeme. S Auksisovými majiteli jsme se domluvili na podzimním krytí, ještě však musíme získat souhlas poradce chovu.


Bonitace KŠSP, Mladá Boleslav, 24.3.2012

Barnie dospěla do věku, kdy by mohla mít štěňátka, proto jsme se přihlásili na podzimní bonitaci do Mladé Boleslavi. Barnie tam prozkoumali opravdu důkladně, všechno dopadlo dobře, takže je chovná a můžeme se začít ohlížet po ženichovi.


Speciální výstava KŠSP, Knížecí rybník - Zárybničná Lhota, 1.10.2011

První vítězství ve třídě (mezitřída) a první CAC. Na třetím místě skončila Blackie Sweape, sestra Barnie, takže kromě nás měli velikou radost i maminka Elinka Essi a její majitelé.


Speciální výstava KŠSP, Rožnov p.Radhoštěm, 7.5.2011

První výstava a předvádění s ostatními psy. Nevědeli jsme, co nás čeká, tak jsme se snažili odkoukat, jak na to. Hodnocení výborná a bramborová medaile byly na první pokus celkem úspěšné.


Svod mladých, KŠSP, Zárybničná Lhota, 3.10.2010

Svod mladých byl pro nás i pro Barnie první zkušeností s posuzováním a hodnocením psů. Všichni jsme ještě byli nejistí, navíc Barnie byla na konci svého prvního hárání, proto jsme šli na posuzování až na závěr, aby nedráždila ostatní psy. Hodnoceni dostala velmi pěkné.

© Stoklasovi, 2012