Entlebuch, salašnický pes, štěňata, chovatelská stanice, z Lesní zahrady, Barnie, Aisha, Stoklasa, Stoklasová, Stoklasovi

Treibballové závody v Pesoparku VII, 15. 5. 2022

Příprava na letošní treibballové závody proběhla v klidu. Na rozdíl od těch minulých nehrozilo zrušení kvůli covidu ani kvůli počasí a zahraniční účastníci k nám mohli přijet tentokrát bez problémů. Firma Bauer nám vyrobila krásné trofeje přímo pro naše závody. Vzhledem k dlouhodobému suchu byla velmi náročná stavba hřiště. Hroty od zástěn nebylo možné do vyschlé a ztvrdlé hlíny zapíchnout a každou díru bylo nutné navrtat. Stavěčům hřiště patří velký dík a obdiv, v tom vedru to opravu nebyla lehká práce.

Závodů se z přihlášených 38 týmů nakonec zúčastnilo 33 týmů – 29 českých a 4 německé. V kategorii Small je psů na závodech tradičně málo, ale v kategorii Large byla ve všech třídách velká konkurence výborných týmů a vyhrát mohl kterýkoli z nich, takže závody byly napínavé. Skladba plemen byla velmi pestrá nejen na hřišti, ale i na stupních vítězů a potvrdila, že u nás treibball zdaleka není jen doménou border kolií. Kategorie Large: australská kelpie, australský ovčák, belgický ovčák malinois, border kolie, entlebuchský salašnický pes, holandský ovčák, chodský pes, knírač střední černý, německý ovčák, portugalský vodní pes a dva kříženci. Kategorie small: Jack Russel teriér a knírač malý černostříbřitý. Počasí bylo velmi teplé, takže účastníci uvítali sousedství rybníka, v němž se mohli psi vychladit.


Ve všech třídách jsme viděli hezké výkony. Závodů se účastnilo několik úplných nováčků a bylo dobře, že mohli vidět výkony špičkových týmů včetně zahraničních. Výsledky závodů ukazují, že ve všech třídách byl v obou kolech velký boj a výsledky byly někdy velmi těsné. Barnie zvítězila ve třídě TRB 2 L a Aisha v nejvyšší třídě TRB 3 L. Barnie předvedla v obou kolech vyrovnaný výkon a ve svých dvanácti letech zvítězila nad mnohem většími, mladšími a samozřejmě rychlejšími psy, kteří udělali více chyb. Aisha udělala v kole SMART chybu, ale opravila ji a zaslouženě vyhrála. Radost nám udělaly nejen Barnie a Aisha, ale i týmy, které s námi v Pesoparku trénují a přidaly další tři první a dvě druhá místa. Výborně si vedli i naši nováčci. Byl to jejich první start a ve třídě začátečníků se utkali s mnohem zkušenějšími týmy, ale všichni splnili předepsané úkoly, nikdo nebyl diskvalifikován a někteří se dokonce velmi hezky umístili. Týmy z Pesoparku zvítězily na domácí půdě téměř ve všech závodních třídách a dokázaly tak, že zdejší treibball má vysokou úroveň. Důležité je, že kromě zkušených týmů v závodních třídách se na závodech v začátečnících představily i zcela nové týmy.

Poděkování za hladký průběh závodů si zaslouží všichni treibballisté z Pesoparku, kteří nám pomáhali den před závody s přípravou hřiště ve složitých podmínkách i ti (nejen z Pesoparku, ale i z Moravy), kteří nám pomáhali po celý den závodů. Závody proběhly pod záštitou Treibball klubu. Hezké ceny dodali sponzoři AKINU, Pučálka a Wine of Italy, trofeje Bauer jsme dostali se slevou. Děkujeme Jarce Chlumské za možnost uspořádat závody v krásném prostředí Pesoparku. Petře Jirošové děkujeme za okamžité zpracování všech výsledků a koordinaci práce mladých šikovných asistentek, které kromě služby v Pesobaru zajišťovaly po celý den vše potřebné v zázemí. Pavlovi Hejčovi děkujeme za perfektní ozvučení a Anně Bradáčové za hezké fotky.
CELKOVÉ VÝSLEDKY
Foto:     Anna Bradáčová, Milan Stoklasa
Video:   Milan Stoklasa
© Stoklasovi, 2012